Bağlan
To Top

Singapur’da Gezilecek En İyi 10 Yer | singapur gezisi

Bu yazımızda size singapur gezisi için rehberlik edeceğiz. Dünyada az sayıda şehir devleti var ve bunlar arasında bir yıldız gibi parlayan Singapur’da gezilecek en iyi 10 yeri sizler için seçtik. Modernliği, teknoloji ve ticarette gösterdiği hızlı gelişim bir kenara turistler için de muazzam bir tatil deneyimi yaşatan Singapur’u daha yakından tanımaya hazırsanız başlayalım…

1- Merlion Heykeli

singapur aslan kafası, singapur fiskiye

Singapur Merlion Heykeli

8,6 metre uzunluğundaki Merlion Heykeli, Singapur’un en anlamlı sembolik yapılarından biri. Ülkenin “Singapura” adının Türkçe anlamı “Aslan Şehir” ve heykelin de aslan şeklinde olması bir nevi buradan geliyor. Önünde fotoğraf çekilmeden Singapur gezinizi sonlandırmayın.

2- Marina Bay Sands Oteli ve SkyPark

singapur otel, singapur marina oteli

Singapur Marina bay sands

Singapur’da gezilecek yerler listemize oteli eklememizin bir sebebi var elbette. Bir otelden çok daha fazlasını veren Marina Bay Sands Oteli, 2010’da ziyaretçilerine açılmış ve seyir terası olan SkyPark, Singapur’un en popüler yerlerinden biri çünkü tüm şehir ayaklarınızın altında ve size de sadece Margaritanızı yudumlamak kalıyor.

3- Sentosa Adası

singapur adaları, singapurda gezmek

Singapur Sentosa Adası

Daha gitmeden resimlerine bakar bakmaz ütopik bir cennet görünümü veren Sentosa Adası, Singapur’un eğlenilebilecek en güzel yeri. Şehrin güneyinde yer alan ada, Universal Stüdyoları, Madame Tussauds balmumu müzesi, iFly Singapore, MegaZip Macera Parkı, Wave House, Sky Tower seyir müzesi gibi sayısız gözde yere ev sahipliği yapıyor.

4- Gardens by the Bay

singapur gezilecek yerler, singapur

Singapur Gardens by the Bay

Huzur ve eğlence bir arada olur mu demeyin hiç çünkü gerçekten de böyle bir yer var. Yemyeşil bir doğanın içerisinde öyle bir park yapmışlar ki sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence zirvede oluyor.

5- Chinatown

singapur chinatown, singapur ve çin

Singapur Çin Mahallesi

Dünyanın en büyük metropollerinde olduğu gibi Singapur’da da Chinatown’a rastlayabilirsiniz. Çin Mahallesi’nde yaşayanların, ticaret yapanlarının yarısından fazlası tahmin edebileceğiniz gibi Çinli.

6- Buddha Tooth Relic Tapınağı ve Müzesi

singapur budizm, budist tapınağı

Singapur Buddha Tooth Relic Tapınağı

Tarihi bir kompleks, fotoğraf çekmekten yorulacağınız mimariler, göz kamaştırıcı renkler ve çok daha fazlası Buddha Tooth Relic Temple and Museum’da. Giriş ücretsiz olduğu için gün boyunca dilediğinizce gezebilirsiniz.

7- Orchard Road

singapur meşhur yol, singapur gezilecek en iyi yerler

Singapur Orchard Road

Yaklaşık 2 km uzunluğa sahip olan Orchard Road (Yolu), dünyanın en ünlü caddelerinden biri olmasıyla ünlü. Üzerinde tam tamına 22 alışveriş merkezinin yer aldığı Orchard Road, sadece Singapur için değil tüm Asya için de alışveriş cenneti.

8- Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi

singapur park ve bahçeleri, botanik singapur

Sinapur Botanik Bahçesi

UNESCO Dünya Mirasları listesinde olan Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi, Singapur’un en çok ziyaretçi çeken yerlerinden. Botanic Gardens metro durağında indiğiniz zaman buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

9- Singapore Flyer

singapur dönmedolap, singapur eğlence

Singapur Flyer

London Eye, dünyanın bir numaralı dönme dolabıysa, Singapore Flyer için de Asya’nın en popüler dönme dolabı diyebiliriz. Hele ki gece ışıklandırmalarına hayran kalacaksınız.

10- Arab Quarter (Haji Lane)

singaour arap sokağı, singapur nerde

Singapur Arap Mahallesi

Singapur’un otantik yüzü olan Arab Quarter, farklı milletlerin bir arada huzurlu, barış içerisinde yaşadığı yerlerin başında geliyor. Siz de bu farklı kültürlerin aynı paydada buluştuğu atmosferi yakından deneyimlemek için Arab Quarter’a gidebilirsiniz.

Singapur gezisi yazımızı beğendiyseniz, bir önceki yazımız olan İstanbul gezisi yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. İyi Gezmeler!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Asya Şehirleri

  • Dubai’de Gezilecek En İyi 10 Yer | dubai gezisi

    Dubai gezisi eşssiz bir deneyim sunmakta. Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan 7 emirlikten en çok göze çarpanı Dubai, ticaret ve turizm sektörlerinde...

    Seyahat Rehberi11 Kasım 2016
  • Bangkok’ta Gezilecek En İyi 10 Yer | bangkok gezisi

    Bangkok gezisi için hazırmısınız! Tayland’ın bu kadar ünlenmesine sebep olan cevherlerinin başında gelen Bangkok, sunduğu eşsiz deneyimlerle, balayı adalarına yakınlığı, dünyanın...

    Seyahat Rehberi2 Kasım 2016