Bağlan
To Top

Bangkok’ta Gezilecek En İyi 10 Yer | bangkok gezisi

Bangkok gezisi için hazırmısınız! Tayland’ın bu kadar ünlenmesine sebep olan cevherlerinin başında gelen Bangkok, sunduğu eşsiz deneyimlerle, balayı adalarına yakınlığı, dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz kültürü ile tüm dünyanın dilinde. Gelin hep birlikte Bangkok’a gittiğiniz zaman mutlaka gezmeniz gereken 10 yere göz atalım…

1- Khaosan Caddesi

khaosan caddesi bankok, tayland khaosan caddesi

Bangkok Khaosan Caddesi

Bangkok’un hala keşfedilmeyi bekleyen yeri, eski şehrin parlayan yıldızı Khaosan Caddesi, nehir turlarından tutun da akşam yürüyüşlerine kadar birçok aktivite için uygun bir yer olarak biliniyor.

2- Tapınaklar Bölgesi

bankok tapınakları, bankok budist

Bangkok Tapınaklar Bölgesi

Tayland’ın Siyah Tapınak ve Beyaz Tapınak ile sahip olduğu ünden bahsetmemize gerek olmadığını düşünerek sizleri doğruca Bangkok’un Tapınaklar bölgesine ışınlıyoruz. Bangkok’un en popüler yeri olan bu bölge, Tayland din ve kültürünü en yakından görüp hissedebileceğiniz bir yer.

3- Ulusal Müze

bangkok ulusal müzesi, tayland müzeleri

Bangkok Ulusal Müzesi

Müze ve tarih ile ilginiz varsa kesinlikle Bangkok Ulusal Müzesi’ne uğramalısınız. Khaosan’dan yürüme mesafesindeki müzede Tayland tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgi almanız mümkün.

4- Büyük Saray ve Phra Kaeo Tapınağı

bangkok budist tapınakları

Bangkok Wat Phra Kaew Tapınağı

Müze ziyaretiniz sonrasında yine kolaylıkla ulaşabileceğiniz Büyük Saray’ı görür görmez aşık olacağınıza garanti veriyoruz. Esasında saray, Phra Kaeo Tapınağı’nın içinde yer alıyor.

5- Pho Tapınağı (Wat Pho)

wat pho tapınağı tayland

Bangkok Wat Pho Tapınağı

Bangkok’un en renkli mimarilerinden olan Wat Pho’nun bahçesinde dünyaca ünlü bir masaj okulu var. Bu masaj okulunda yaptıracağınız masajsa en iyiler sıralamanızda ilk sırayı kapar.

6- Arun Tapınağı (Wat Arun Rajwararam)

bangkok en güzel tapınaklar, wat arun tayland

Bangkok Wat Arun Tapınağı

Nehrin karşısında konumlanan Arun Tapınağı’nı görmek ve fotoğraflamak için tabiri caizse biraz tabana kuvvet demeniz gerekiyor. Az biraz tırmanış yolundan sonra devasa bir tapınaksa sizlere göz kırpıyor olacak.

7- China Town

bangkok chinatown, tayland çin mahallesi

Bangkok Çin Mahallesi

Arun Tapınağı’nı gezdikten sonra tekneye binip China Town’a gelmek çok kolay. Büyük bir çoğunluğunun Çinlilerin oluşturduğu yerlilerin yaşayışlarını, alışveriş dükkanları ve Çin Mutfağından spesiyaller tadabileceğiniz kafe ve restoranları görebilirsiniz.

8- Traimit Tapınağı (Altın Buda)

traimit tapınağı bangkok tayland

Bangkok Traimit Tapınağı

Çin Mahallesi’nin girişinde kolaylıkla görebileceğiniz Altın Buda Tapınağı, 40 ton ağırlığındaki Altın Budha heykeli ile göz kamaştırıyor.

9- Patong Gece Pazarı

bangkok gece pazarı, bangkok semt pazarı

Bangkok Patong Gece Pazarı

Gece pazarları ve yüzen pazarlarıyla tam bir ucuz alışveriş cenneti olan Tayland’ın bu kadar popülerleşmesinin nedenlerinden biri de budur belki de. Alışveriş meraklısı olmasanız bile Bangkoklu esnaflarla pazarlık yapmak, sohbet etmek epey hoşunuza gidecek.

10- Siam Meydanı

bangkok siam meydanı, tayland siam meydanı

Bangkok Siam Meydanı

Bangkok Yeni Şehir’de yer alan Siam Meydanı, daha modern ve global markaların bulunduğu bir yer. Alışverişe dair her şeyi burada bulabilirsiniz.

Bangkok gezisi yazımızı beğendiyseniz, Singapur gezisi yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. İyi Gezmeler!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Asya Şehirleri